CİHAZ HAKKINDA

Aileen Long Pulsed Nd:Yag Lazer; lazer epilasyon, vasküler lezyonlar, cilt yenileme ve gençleştirme ile cilt sıkılaştırma uygulamalarının yapılabildiği 1064nm dalga boyunda atışlar yapan bir cihazdır. Cihazın chamber ünitesi seramik reflektörlü olup çok uzun ömürlü ve kararma yapmayan özelliktedir. Square pulse (kare atış) teknolojisi sayesinde enerji cilde eşit şekilde düşer. Otomatik spot size ayarlı başlık ile atış çapı 2, 3, 4, 7, 10, 15 mm değerlerine kolayca ayarlanabilir.

 • 1064nm nd yag lazer dalga boyu
 • 100 Joule’e kadar enerji çıkışı
 • 10 Hz’e kadar tekrarlama oranı
 • 2 – 15 mm arası otomatik spot atış alanı ayarı
 • 2 farklı cilt soğutma sistemi (tercihli)
  • o R134A cryogenic klima gazlı cilt soğutma
  • o Soğuk hava (Zimmer) cilt soğutma
 • Seramik reflektör ile uzun ömür sorunsuz kullanım
 • 24 adet hafıza parametre ekranı
 • Fiber optik kablo ile lazer ışığı iletimi
Aileen

Öne Çıkan Özellikler

1064nm Nd:Yag Lazer Dalga Boyu

1064nm dalga boylu lazer ışınları melanin tarafından daha az emilmesine karşı su tarafından oldukça iyi bir emilim katsayısına sahiptir. Melanin ve hemoglobin tarafından daha az emilim katsayısına sahip olan 1064nm dalga boyu daha derinine nüfuz edererek kıl köklerinde bulunan su moleküllerini ısıtır. Bu sayede kıl kökleri yanar.

Seramik Reflektörlü Chamber

Reflektör, cihazın içinde bulunan ve lazer ışınını üreten chamber ünitesinin içinde olup flash lambanın ışığını chamber içinde yansıtarak lazer ışığının daha güçlü çıkmasını sağlar. Metal reflektörler zamanla kararma özelliğine sahiptir. Ancak seramik reflektörlerde böyle bir problem yaşanmaz. Aynı zamanda seramik reflektörler ışığı metal reflektörlere göre daha iyi yansıttığı için enerji verimi yükselir.

Square Pulse (kare dalga) Atış Teknolojisi

Square pulse atış (kare dalga) ile lazerin cilde vurduğu her Milimetrekare noktada enerjini eşit dağılımı sağlanır. Eşit dağılım olmayan cihazlarda nd yag lazer ışınları dairesel lazer atışını merkezinde yüksek kenarlara doğru düşen bir grafik izler. Bundan dolayı hem acı yüksek olur hem de uygulamadan iyi neticeler alınamaz.

2-15 mm Arası Otomatik Spot Size Ayarı

Herhangi bir aparat söküp takmadan lazer atış çapının 2-15 mm arasına otomatik olarak ayar yapılabilmesine imkan tanıyan mekanizmalı tip lazer başlığı.

1064nm ile en yüksek nüfuziyet derinliği

Nd:Yag lazer cihazları 1064nm dalga boylu ışık üretirler. 1064nm, melanin ve hemoglobin tarafında daha az ve su tarafından daha çok emilime sahip olduğu için cilt altında daha yüksek nüfuziyet derinliğine sahiptir.

Klima Gazlı (R134A) Cilt Soğutma

Lazer atışları ile ısınan cildi R134A klima gazı ile soğutma en etkili yöntemdir. Lazer atışının hemen öncesinde ve hemen sonrasında cilde püskürtülen R134A klima gazı ciltte aniden buharlaşarak etkin bir soğutma sağlar.

ÇALIŞMA PROGRAMLARI

Vascular Treatment (Vasküler Lezyonlar)

Aileen Long Pulse Nd:Yag Lazer cihazı ile giderilebilecek problem telajiektazi, kılcal damarlar ve siğiller bulunur. Her problem için cihazda ayrı bir paramtre değeri yüklüdür.

Hair Removal (Lazer Epilasyon)

1064nm dalga boyunun nüfuziyet derinliği diğer epilasyon dalga boylarına göre daha yüksektir. Kıl köklerinde bulunan suyu molekülleri tarafından emilen bu dalgaboyu suyu ısıtarak ve kısmen de kıl kökündeki melanini ısıtarak kılın yanmasını sağlar.

Skin Rejuvenation (Cilt Yenileme)

Aileen Nd:Yag Lazer ile “skin rejuvenation” modunda giderebileceğiniz problemler arasında akne kızarıklıkları ve tırnak mantarı sayılabilir. Bunun yanı sıra nd yag lazer ile cilt beyazlatma ve cilt yenileme işlemleri Aileen cihazı ile mümkündür.

Teknik Özellikler - Aileen Plus

Dalga Boyu 1064 nm
Lazer Kaynağı Long Pulsed Nd: Yag Lazer
Atış Teknolojisi Square Pulse (kare dalga atış)
Pulse Süresi 0.1 to 100 ms
Çıkış Enerjisi 100 J’e kadar ayarlanabilir
Işık Transfer Sistemi Fiber Optik Kablo
Kontrol Paneli Dokunmatik Ekran
Elektronik Kontrol Mikro İşlemci
Tekrarlama Hızı 0.5 - 10 Hz
Spot Büyüklüğü 2 to 15mm (2, 3, 5, 7, 10, 15 mm)
Cilt Soğutma Sistemi R134A gaz soğutma / Zimmer soğuk hava soğutma
Atış Kontrolü Pedal

Ürünlerimiz ve fırsatlarımız hakkında bize ulaşın.

Fiyat Teklifi Al