CİHAZ HAKKINDA

Noblex alexandrite lazer cihazı, 755nm dalga boyunda atış yapan ve opsiyonel olarak fraksiyonel atış başlığına sahip bir cihazdır. Cihaz çift flash lambalı ve seramik reflektöre sahip bir chamber’a sahiptir. Seramik reflektör sayesinde reflektör kararması ile enerji düşmesi yaşanmaz. Square pulse (kare dalga) atış teknoloji ile homojen enerji dağılımı sağlanır.Otomatik spot size ayarlı başlık ile 2, 3, 5, 7, 10, 15, 20 mm çaplarında spot size ayarı yapılabilir.

 • 755nm alexandrite lazer dalga boyu
 • 70 Joule enerji çıkışı
 • 10 Hz’e kadar tekrarlama oranı
 • 2 - 20mm arası otomatik spot atış alanı ayarı
 • 2 farklı cilt soğutma sistemi (tercihli)
  • o R134A cryogenic klima gazlı cilt soğutma
  • o Soğuk hava (Zimmer) cilt soğutma
 • Seramik reflektör ile reflektör değişimi yok
 • 24 adet hafıza parametre ekranı
 • Fiber optik kablo ile lazer ışığı iletimi
 • Fraksiyonel lazer başlığı (opsiyonel)
 • FDA onaylı ve CE belgeli
Noblex Alexandrite Lazer Cihazı

Öne Çıkan Özellikler

755nm Alexandrite Lazer Dalga Boyu

755 nanometre, kılda bulunan melanin tarafından yüksek miktarda, hemoglobin tarafından ise düşük emilime sahip bir dalga boyudur. Bu yüzden alexandrite lazer cihazı Noblex ile epilasyon esnasında diğer lazerlere kıyasla açık renk kıllar dahi daha etkili bir biçimde yakılırken düşük hemoglobin emilimi sayesinde yanık riski azalır.

Noblex Alexandrite Lazer Cihazı
Seramik Reflektörlü Chamber

Seramik reflektör metal reflektörler gibi kararma yapmaz. Metal reflektörlere göre ışığı daha iyi yansıttığı için daha yüksek lazer gücü sağlar. Seramik reflektörler aşınmaya karşı daha dayanıklı olduğu için soğutma suyunun aşındırıcı etkisinden de etkilenmez. Bu yüzden seramik reflektörler metal olanlara kıyasla çok daha uzun ömürlüdür

Noblex Alexandrite Lazer Cihazı
Square Pulse (kare dalga) Atış Teknolojisi

Kare dalga atış (square pulse) lazer atış dairesi içindeki her noktada enerjinin eşit dağılmasını sağlar. Bu özelliğe sahip olmayan alexandrite lazer cihazlarında enerji merkezde çok, merkezden uzaklaştıkça azdır. Bu hem sonucu azaltır hem de acıyı arttırır ve yanıkların oluşmasına neden olur.

Noblex Alexandrite Lazer Cihazı
Zoom Handpiece (epilasyon) ve Fraksiyonel Lazer Başlık (opsiyonel)

Noblex alexandrite cihazında Zoom özellikli (otomatik spot size ayarı yapılabilen) epilasyon başlığı mevcuttur. Bundan dolayı spot size ayarı 2-20mm arasındaki değerlere ayarlanabilir. Ayrıca cihazla beraber cilt yenileme için fraksiyonel lazer başlığı opsiyonel olarak gelir.

Noblex Alexandrite Lazer Cihazı
2-20mm Arası Otomatik Spot Size Ayarı

Herhangi bir aparat söküp takmadan lazer atış çapının 2-20 mm arasına otomatik olarak ayar yapılabilmesine imkan tanıyan mekanizmalı tip lazer başlığı.

Noblex Alexandrite Lazer Cihazı
Klima Gazlı veya Zimmer Soğuk Hava Cilt Soğutma

Lazer atışları ile ısınan cildi R134A klima gazı ile soğutma en etkili yöntemdir. Gaz soğutma sistemine sahip Noblex alexandrite lazer cihazı harici bir Zimmer soğutucuya da ihtiyaç duymaz. Bu yüzden İlave bir soğutucu almaya gerek yoktur. Bu hem yatırım Maliyetini düşürür hem de hava soğutucunun kaplayacağı alandan tasarruf sağlar.

Noblex Alexandrite Lazer Cihazı
Fraksiyonel Alexandrite Lazer:
Yeni Nesil Beyazlatma ve Melazma Tedavisi

755 nanometre dalgaboyu sadece melanin tarafından değil aynı zamanda melanosome ve melanocyte hücreleri tarafından da emilimi yüksek seviyededir. Bu yüzden Noblex alexandrite lazer cihazının Opsiyonel fraksiyonel başlığı ile cilt beyazlatma ve cilt leke problemlerinde kullanılır.

Noblex Alexandrite Lazer Cihazı

ÇALIŞMA PROGRAMLARI

Hair Removal (Epilasyon)

Noblex alexandrite lazer epilasyon cihazının “hair removal” programına girildiğinde sizi M1-M6 arası 6 adet farklı ön ayarlı parametre karşılar. Bu parametreler farklı kıl tipleri ve farklı spot size (atış çapı) için önceden ayarlanmıştır. Bu ön ayarlı programlar kullanıcı için kolaylık sağlamaktadır.

Pigmented Lesions (Leke tedavisi)

755 nanometre melanin tarafından oldukça iyi emilen bir dalga boyudur. Alexandrite lazer cihazı ile melanin içeren çil, lentijin ve ben gibi problemlerin giderilmesi mümkündür.

Noble Technique (Fraksiyonel Alexandrite Cilt Yenileme)

Fraksiyonel alexandrite lazer atış tekniği ile cilt yenileme Noblex ile mümkün. Noblex cihazının fraksiyonel atış sistemine sahip özel tasarlanmış başlığı sayesinde ciltte belirgin bir yenilenme ve toparlanma sağlanır.

Teknik Özellikler - Cheveux Ice

Dalga Boyu 755 nm
Lazer Kaynağı Alexandrite Lazer
Atış Teknolojisi Square Pulse (kare dalga atış)
Pulse Süresi 0.2 to 300 ms
Çıkış Enerjisi 70 J’e kadar ayarlanabilir
Işık Transfer Sistemi Fiber Optik Kablo
Kontrol Paneli Dokunmatik Ekran
Elektronik Kontrol Mikro İşlemci
Tekrarlama Hızı 0.5 - 10 Hz
Spot Büyüklüğü 2 to 20mm (2, 3, 5, 7, 10, 15, 20 mm)
Spot Büyüklüğü (fraksiyonel başlık) 15mm spot size <130 nokta, 400um nokta çapı>
Cilt Soğutma Sistemi R134A gaz soğutma / Zimmer soğuk hava soğutma
Atış Kontrolü Pedal

Ürünlerimiz ve fırsatlarımız hakkında bize ulaşın.

Fiyat Teklifi Al