TEKNİK SERVİS POLİTİKAMIZ

Violazer olarak öncelikli amacımız, satışını yaptığımız cihazların kesintisiz bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Müşterilerimiz, cihazlarımız ile ilgili arıza, bakım, yedek parça, kalibrasyon veya teknik desteğe ihtiyaç duyduğu anda bu hizmeti en kısa sürede sunma konusu önceliğimiz arasındadır. Bu bağlamda, en hızlı ve kaliteli teknik servis verebilmek adına yedek cihaz, yedek parça ile ölçüm ve kalibrasyon cihaz parkurumuzu sürekli geliştirerek bu konuda her geçen gün daha iyi bir noktaya gelme hedefindeyiz.

TEKNİK SERVİS GARANTİ KOŞULLARI

Genel Şartlar
  • Satıcı, garanti süresi boyunca ücretsiz servis verir.
  • Garanti süresi sırasında, satıcı firma tarafından ücretsiz olarak değiştirilen veya tamir edilen parçalar için garanti süreci tekrar başlamaz.
  • Malın garanti süresi içinde arıza yapması durumunda arızaya en geç 3 gün içinde müdahale edilir.
  • Arızaya müdahale süresine, kargoda geçen süre dahil edilmez.
  • Arızanın giderilememesi durumunda yerine muadil yedek cihaz tedarik edilip gerekli destek sağlanır. Cihazın arıza durumuna göre alıcıya süre vermek satıcının yükümlülüğündedir.
  • Cihazın veya aksesuarının arıza yapması halinde satıcı; alıcıdan, arıza tespiti veya tamir amaçlı cihazın veya aksesuarının teknik servise gönderimini talep etme hakkına sahiptir.
Garanti süresi
  • Garanti süresi, sarf malzemeler ile satış sözleşmesinin “Garanti Özel Şartlar” bölümünde yazılı durumlar dışında 2 sene olup garanti süresi cihazın teslim tarihinden itibaren başlar.
Garanti kapsamına girmeyen durumlar
  • Alıcıya teslimden sonraki nakliyeden kaynaklanan hasarlar.
  • Harici etkiler (çarpma, kırma, çizme, vb. etkenlerden oluşan hasar ve arızalar)
  • Lazer cihazları için soğutma suyu olarak distile su kullanılmaması.
  • Lazer cihazları için UPS (kesintisiz güç kaynağı) kullanılmaması.
  • Cihazların kullanım kılavuzundaki yönergelere aykırı kullanılması
  • Yetkili olmayan kişiler tarafından onarım, bakım ve müdahale yapılması.

TEKNİK SERVİS HİZMETLERİMİZ

Cihaz Kurulumu ve Teknik Eğitim

Satın alınan cihazın nakliyesi ve kurulumu uzman teknik servisimiz tarafından kendi aracımız ile yapılır. Cihazın kurulumu sonrasında uzman teknik servisimiz tarafından cihazla ilgili teknik bilgiler verilir. Cihazın açılıp çalıştırılması ve kapatılması, dokunmatik ekran menülerinin açıklamalı anlatımı ile müşteri tarafından cihazla ilgili periyodik yapılması gereken kontroller detaylı bir şekilde anlatılır.

Arızaya Müdahale

Kurulumu ve teknik eğitimi verilen cihazın kullanımı esnasında doğabilecek arızalarda, garanti koşulları dahilinde en geç 3 iş günü içinde müdahale edilmektedir. Arızalı parçanın durumu veya boyutuna göre, problemin daha hızlı çözülmesi mahiyetinde, Violazer teknik servis görevlisi parça veya cihazın Genel Merkez’e kargo ile gönderilmesini talep edebilmektedir. Garanti şartları süresince, arıza durumunda müdahale sonrası çözülemeyen problemlerde yedek cihaz desteği sağlanmaktadır.

Periyodik Bakım

Cihazların daha uzun ömürlü olması için periyodik bakım şarttır. Özellikle lazer cihazları için su ve filtre değişimi, cihaz içi temizliği gibi konularda periyodik bakım oldukça önemlidir. Violazer teknik servisi olarak, cihaz kurulumunda bakım ile ilgili nelerin hangi periyotta yapılması gerektiği konusunda müşteri bilgilendirilir. Ayrıca, kullanım kılavuzunda da bu bilgiler yer alır.