CİHAZ HAKKINDA

Lavatron Radyofrekans Cihazı; cilt sıkılaştırma, yağ yakımı sonrası cilt toparlama, kırışıklık giderme, ağrı giderme ve göz torbaları ve gözde siyah halkaların giderilmesinde kullanılan bir cihazdır.

Lavatron, sıradan bir radyofrekans cihazının aksine, dijital ekran üzerinden ayarlanan ısı değerini sürekli sabit tutan bir özelliğe sahiptir.

Cihazda ayrıca akıllı elektrod tanıma özelliği bulunur. Kapasitif (CET) ve resistif (RET) özellikli uygulama elektrodları, yapılacak uygulamanın niteliğine göre üst dermis ve alt dermis tabakalarında etkilidir.

  • Otomatik sıcaklık ayarı fonksiyonu
  • Kapasitif (CET) ve resistif (RET) özellikli uygulama elektrodları
  • Bi-polar ve Mono-polar başlıklar
  • Müşteri için el probu (rahatsızlık anında uygulama sonlandırılır)

Öne Çıkan Özellikler

Otomatik Sıcaklık Kontrol Sistemi

Elektrodlar içinde bulunan sıcaklık sensörü cilt sıcaklığını ölçerler. Cihazın ekranından ayarlanan sıcaklık değeri düştüğünde veya yükseldiğinde, elektroda gelen akım şiddetinin cihaz tarafından değiştirilmesi vasıtasıyla cildin sıcaklığı sürekli sabit tutulur. Patent: 20:397295

Otomatik Elektrod Tanıma Sistemi

Radyo frekans enerjisini cilde yayan elektrodların büyüklüğü Lavatron tarafından otomatik olarak algılanır. Lavatron, akım şiddetini elektrod büyüklüğüne göre ayarlayarak hem yanma riskini ortadan kaldırır hem de uygulamadan daha iyi netice elde edilmesini sağlar. Patent: 20-397295

Mükemmel Plaka İzolasyonu

Plaka ve el barındaki mükemmel izolasyon kıvılcım oluşmasını engeller.

UYGULAMA ALANLARI

1.Kırışıklık Giderme Ve Lifting

Radyo frekans ile 43-44 C’ye ısıtılan doku altında kolajen ve elastin üretimiyle beraber ciltte sıkılaşma sağlanırken kırışıklıklarda belirgin bir iyileşme gözlenir. Bu yöntem cerrahi yöntemlere bir alternatiftir.

2.Saç Derisi Bakımı

Saç dökülmesi, saç derisinde kan dolaşımının yavaşlaması neticesinde saç köklerine yeteri kadar oksijen ve besin gitmemesinden kaynaklanır. Lavatron radyofrekans cihazının özel saç probu ile ısıtılan saç derisinde kan dolaşım hızı artarak saç dökülme probleminde azalma kaydedilir.

3.Yağ Yakımı Ve Selülit

Radyofrekans enerjisi yağlı bölgelerde yağların daha küçük parçalara ayrışmasını sağlar. Uygulama sırasında kan dolaşım hızı da arttığından dolayı, küçük parçalara ayrışan yağ hücreleri bölgeden kolayca uzaklaştırılır. Selülit görünümde de ciddi iyileşme sağlanır.

4.Ağrı Giderme

Radyofrekansın doku altında sağladığı ısı, ağrıya neden olan sinirlerin ağrı sinyali göndermesini yavaşlatır. Bu sayede boyun ve sırt ağrıları gibi problemlerin azaltılması sağlanır. Lavatron cihazı, opsiyonel olarak ağrı giderici öze aparatlara sahiptir.

ETKİ MEKANİZMASI

Estetik uygulamalarda radyofrekans enerjisi ile cilt yüzeyine temas eden geniş prob yardımıyla cilt altının ısıtılarak kolajen&elastin dokunun hacimlenmesi, kan dolaşımının hızlanması, yağ hücrelerinin küçülmesi ve ağrıya neden olan sinirlerin sakinleştirilmesi sağlanır.

Lavatron radyofrekans cihazında 3 çeşit probla cildin farklı katmanlarında etki sağlanır. Cihazın CET (capacitive electric transfer) olarak adlandırılan elektrodu cildin alt orta kısmını ısıtır. Bi-polar elektrod ile işlem yapıldığında ise cildin üst bölgesi daha çok çok ısınır. RET (resistive electric transfer) prob uygulaması ise cildin alt bölgesinde ısınma sağlar.

Yağ yakımı ve selülit uygulamaları için CET ve RET elektrodlar kullanılırken, yüz bölgesinde lifting amacıyla bi-polar ve CET elektrodlar kullanılır.

AKSESUARLAR

Elektrodlar

CET, RET, Bi-Polar

Elektrodlar RF kremi sürülmüş cilt üzerinde dairesel ve çizgisel hareketler ile nazikçe hareket ettirilmelidir.

Bio-Termal Taşlar (60mmx4)

Elektrodlar gibi hareket ettirilerek uygulama yapılmaz. Seramikten imal edilmişlerdir. Ağrı giderme için kullanılır.

Metal Bar

Yüz ve dekolte bölgesi uygulamalarında müşteri tarafından elinde tutulur.

Metal Plaka

Karın bölgesi ve sırt bölgesi uygulamalarında vücüdun tam zıt tarafına bir jel sürülerek bağlanır.

Hand Switch

Uygulama sırasında müşteri ısıdan dolayı rahatsızlık duyarsa, müşteri tarafından uygulama sonlandırabilir.

Saç Elektrodu (opsiyonel)

Uygulama öncesi saç derisine RF kremi sürülür. Özel olarak tasarlanmış 24 dişe sahip bu elektrod saç derisi üzerinde masaj yaparcasına gezdirilir.

Radyofrekans Kremleri

500 ml

Radyofrekans kremi – Vücut için
Vücut bölgesinde yağ yakımı ve selülit uygulamalarından kullanılmak üzere kafein içerikli krem. Mükemmel ısı transferi özelliği sahip bu krem, radyofrekans cihazı ile işlem sırasında kullanılmak için üretilmiştir.

500 ml

Radyofrekans kremi – Yüz için
Yüz bölgesinde kırışıklık ve lifting uygulamalarında kullanılmak üzere retinol ve adenosin içerikli krem. Mükemmel ısı transferi özelliği sahip bu krem, kırışıklıkları azaltır ve cildi besleyip nemlendirir. Krem radyofrekans cihazı ile işlem sırasında kullanılmak için üretilmiştir.

Teknik Özellikler

Çalışma Modu Otomatik: 37C-47C ayarlanabilir
Manual: %1-%100 sıcaklık ayarı
Çalışma Süresi Ayarı 1-30 dakika ayarlanabilir
Boyutlar 363 x 380 x 179 (W x D x H)
Elektrodlar CET : Ø20, Ø30, Ø80, Ø100
RET : 60mm Bi- polar / 30mm Saç Elektrod (opsiyonel)
Bio Thermal Taşlar: 60mmx4 (opsiyonel)

VIDEO

Ürünlerimiz ve fırsatlarımız hakkında bize ulaşın.

Fiyat Teklifi Al