CİHAZ HAKKINDA

Cheveux Ice, ütüleme epilasyon sistemine göre çalışan 810 nm dalgaboyunda lazer ışınları ile kalıcı epilasyon sağlayan ütüleme diode lazer epilasyon cihazıdır.

Cheveux Ice, sahip olduğu 6 adet lensli 600W gücündeki lazer modül ile kıl köklerini ortalama 5-6 geçişte yakar. Lensli barlar ışığı odakladığı için lazer ışınları daha derin kıl köklerine nüfuz edebilmektedir. Cheveux Ice ile epilasyon sırasında ısınan cilt ise cihazın etkili buz başlık özelliği sayesinde sürekli olarak soğutularak konfor sağlanır.

  • 600 Watt Güç
  • 14x15mm tarama alanı
  • Lensli Lazer Barlar
  • Mikrokanallı Bar Teknolojisi
  • Chiller su soğutma sistemi
  • FDA ve CE Belgeli
Leda

Öne Çıkan Özellikler

Buz Başlık Diode Lazer Cihazı

Epilasyon cihazlarında cildi temaslı (kontak) soğutma ile soğutan başlık teknolojisine buz başlık adı verilir. Bu yöntemde başlık içinde bulunan peltier (thermo-elektrik soğutma elemanı) soğutmayı sağlar. Başlığın cilde temas eden metal kısmı soğuyarak lazer ışınları ile ısınanan ciltte yanık oluşmasını engeller. Cheveux Ice cihazı da buz başlık özelliğine sahip bir epilasyon cihazı olup uygulama acısız ve ağrısızdır.

810nm Altın Standart Diode Lazer Dalga Boyu

Epilasyonda kullanılan 3 temel dalgaboyu 755nm, 810nm ve 1064nm dalgaboylarıdır. Alexandrite lazer epilasyon cihazlarındaki 755nm daha çok beyaz ten ve siyah kıllarda etkilidir.Long Pulse Nd. Yag lazer epilasyon cihazlarındaki 1064nm dalgaboyu ise koyu ciltlerde daha iyi sonuç verir. 810nm dalgaboyu ise tüm cilt tipleri ve kıl renklerinde iyi sonuç verir. Bu açıdan 810nm dalga boyu, lazer epilasyon cihazlarında altın standardı temsil eder.

Ütüleme Epilasyon Cihazı Teknolojisi

Ütüleme epilasyon cihazları kıl köküne lazer başlığı vasıtasıyla enejisi düşük ışınları 10 Hz (saniyede 10 kez) gönderir. Lazer başlığı, üzerine ultrason jeli sürülmüş cilt üzerinde adeta ütü yaparcasına çaprazlama (kafes) hareketlerle seri bir şekilde hareket ettirilirken bu esnada saniyede 10 kez başlıktan çıkan lazer ışığı kılları yavaş yavaş ısıtarak acısız bir şekilde yok eder.

Lensli Bar Sistemi

Cheveux Ice diode lazer epilasyon cihazındaki 6 adet barın her birinin önünde ışığı odaklayıp dağılmasını engelleyen lensler bulunur. Bu sayede ışığın kılı yakabilme kapasitesi ve nufuziyet derinliği artar.

600 Watt Güç / 14x15mm spot büyüklüğü

Lazer epilasyonda hız ve yüksek başarı oranı şimdi Cheveux Ice cihazının 600 watt gücünde çıkış gücü ve 14x15mm geniş tarama alanı sağlayan ütüleme epilasyon buz lazer başlığı ile mümkün. Yüksek güç ve geniş tarama alanı kıları daha iyi yakar, daha yüksek nüfuziyet oranı ve seans süresinin kısalmasını sağlar. Kısa sürede biten seans hem hastalar hem de müşteriler zamandan tasarruf sağlar.

Mikro Kanallı Lazer Barlı Modül

Bar başına 100 watt lazer çıkışı gücü diyot lazer modülleri ancak su soğutmalı mikrokanallı veya makrokanallı barlar ile soğutulur. Mikrokanal sisteme sahip lazer barlarda yüksek soğutma verimi sayesinde daha düşük su sirkülasyonu ile istenen soğutma elde edilebilmektedir. Diyot barların iyi soğutulması cihazın lazer başlığının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Chiller Soğutma Sistemi

Chiller soğutucular R134A klima gazı ile dış ortamdaki sıcaklıktan bağımsız olarak suyu istenen dereceye kadar soğutma yapma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı chiller soğutucuya sahip diode lazer cihazlarında cihazın dış ortam sıcaklığından dolayı durması mümkün değildir. Ayrıca soğutma suyu sıcaklığıda maximum 25 dereceye sabitlendiği için lazer ömrü oldukça uzun olmaktadır.

FDA ve CE Belgeli

FDA belgesi, “Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi” olarak tanımlanır. Cheveux Ice, FDA belgesine sahip bir ütüleme epilasyon cihazdır. Cihazın CE belgesi de mevcuttur.

ÇALIŞMA PROGRAMLARI

Ütüleme epilasyon lazer epilasyon yönteminde düşük enerjili seri atışlar ile kıllar yavaş yavaş ısıtılarak yok edilir. Saniyede 10 atış üreten diode lazer başlığının yaydığı ışınlar cilde sürülen ultrason jelinin kayganlaştırıcı etkisi sayesinde başlığın ışık çıkan soğuk ucunun (buz lazer başlık) ten üzerinde ütü yaparcasına gezdirilmesiyle kıl köklerine gönderilir. Bu yöntem acısız ve ağrısız bir yöntemdir.

Klasik epilasyon yönteminde ise (tek atış yöntemi) kıl tek atışta yok edilir. Bu yöntem dar alanlarda uygulanan bir tekniktir. Ütüleme yöntemine göre daha acılı bir yöntemdir.

FHR 10 Hz (Fast Hair Removal – Ütüleme Epilasyon)

Bu yöntemde, 10x10cm’lik alanlara bölünmüş ciltte ütüleme şeklinde yapılan tarama atışlarla kıl kökleri yavaş yavaş ısıtılır. Yaklaşık 4-6 geçiş sonrası kıl köklerinde kızarmalar başladığında diğer bölgenin atışlarına geçilir. Bu şekilde bölge bölge tüm vücut tamamlanır.

HR 1 Hz (Hair Removal – Tek Atış Yöntemi)

Bu yöntem daha çok tarama atış sisteminin yapılamadığı dar bölgeler için uygulanır. Ütüleme diode lazer epilasyon yöntemine göre daha acılı bir yöntem olup cihazın özellikleri arasında bulunur.

Teknik Özellikler - Cheveux Ice

Dalgaboyu 810nm
Bar Sayısı 6
Lazer Gücü 600 Watt
Spot Alanı 14x15mm
Tekrarlama Oranı 10 Hz
Enerji 110 J/cm2
Pulse Süresi 10 – 800 ms (Ayarlanabilir)
Soğutma Chiller (R134A Klima Gazı)
Ağırlık 55 kg
Boyut (cm) 35 x 40 x 95

VIDEO

ÜTÜLEME DİODE LAZER EPİLASYON CİHAZLARI HAKKINDA

Ütüleme diode lazer epilasyon cihazları acısız epilasyon sistemleridir. Enerjisi düşürülmüş 10 Hz (saniyede 10 atış) atış sistemi ile kıl kökleri üzerinden seri geçişler yapılarak kıl köklerinin her geçişte yavaş yavaş ısınarak en sonunda yakılması prensibine göre uygulama yapılır. Kılın tek atışta yakılması yerine düşük enerjili seri atışlar ile yavaş yavaş ısıtılarak yakılmasından dolayı ütüleme epilasyon tekniğinde acı daha az olur. Cheveux Ice diode lazer cihazında hem ütüleme (10 Hz – FHR/ fast hair removal) hem de tek atış (1Hz – HR/hair removal) modları ile çalışma imkanı vardır.

Ütüleme teknolojisinde acı her ne kadar az olsada epilasyon esnasında cildin soğutulması mutlaka gereklidir. Bu yüzden Cheveux Ice diot lazer cihazı buz başlıklı cilt soğutma teknolojisine sahiptir. Buz lazer başlıklı Cheveux Ice cihazının lazer başlığının cilde temas ettiği metal kısım peltier soğutma sistemi ile soğutulur. Soğuyan metal kısım epilasyon esnasında sürekli cilt yüzeyine temas halinde olduğu için lazer ışınlarının ısıttığı ciltteki ısıyı alarak cildi yanık riskinden korur, acıyı düşürür ve epilasyonun daha konforlu yapılmasını sağlar. Buz başlık diyot lazer cihazı Cheveux Ice ile epilasyonda daha az acı, daha yüksek konfor sağlanır. Epilasyon sırasında cilde temas eden lazer başlığının soğutulması ile ciltte soğutma sağlayan bu tip lazer cihazlarına buz diode lazer veya buz başlıklı diode lazer cihazı adı verilir.

Ürünlerimiz ve fırsatlarımız hakkında bize ulaşın.

Fiyat Teklifi Al