CİHAZ HAKKINDA

Sierra Prime diyot lazer epilasyon cihazı ile uygulama yapılacak kişinin boy, kilo, cilt tipi ve uygulama bölgesine göre makine tarafından otomatik parametre değeri hesaplanır. Bunun neticesinde cilde ne düşük enerji verilerek yetersiz sonuçla karşılaşılır ne de çok fazla enerji verip yanık ve zaman kayıplarına maruz kalınır. Cihaz 12x23 mm tarama alanına sahip başlık ile sunulmaktadır. Geniş tarama alanı ve müşteriye göre otomatik enerji ayar sistemi sayesinde epilasyonda en güvenli ve iyi neticeler Sierra diyod lazer cihazı ile mümkündür.

  • Otomatik enerji ayar sistemi
  • Kulak içi uygulama için özel aparat
  • 755 / 808 / 1064 hibrit lazer atış sistemi
  • 12 bar ve 1600 Watt eşdeğerinde lazer gücü
  • Makro kanal lazer barlar
  • 10 Hz’e kadar tekrarlama oranı
  • Kompresör ile soğutma suyu sıcaklık kontrolü
  • Buz başlık ile acısız konforlu sistem

Öne Çıkan Özellikler

Sierra Primie Lazer Epilasyon Cihazı

SHR - Otomatik Tarama Modu

Sierra diyot lazerde uygulama yapılacak bölgeye hangi enerji ile atış yapılması gerektiğini giriş ekranından cilt tipi, kilo, boy ve bölge seçimi yapıldıktan sonra cihaz hesaplayarak ekranda size sunar.
Bundan dolayı, cihazı kullanan kim olursa olsun her müşteride aynı mükemmel sonuç elde edilir.

HR - Manuel Tarama Modu

HR (Hair Removal) modunda uzman estetisyen “Fluence” ve “Energy” değerlerini istediği gibi ayarlama imkanına sahiptir. Bu modda müşterinin kilo, boy, cilt tipi gibi fiziksel özellikleri cihaz tarafından hesaba katılmaz. Otomatik hesaplanan enerji değerleri ve tarama süresi hesaplanmaz.

STATIC – Dar Alan Atış Modu

Static modu cildin tarama imkanı vermediği dar alanlarında uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde lazer tabancası uygulama yapılacak cilt yüzeyine sabitlenir ve tetiğe basılır. Bundan sonra cihaz ekranda ayarlanan sayıda (# of pulse) ve “Fluence” değerinde lazer ışınını cilde seri şekilde gönderir ve atışı otomatik keser.

Kulak İçi Uygulama İçin Özel Aparat

Kulak içi uygulama için özeli olarak geliştirilen ince uçlu aparat sayesinde çok kolay bir şekilde kulak içindeki tüylerden kurtulmak mümkün olmaktadır.

Hibrit Lazer Dalga Boyu / 755 + 808 + 1064 nm

Epilasyonda 755nm gibi düşük dalga boyları beyaz tenlerde etkiliyken, 1064nm gibi yüksek dalga boyları esmer tenlerde etkilidir. 808nm dalga boyu ise tüm cilt tiplerinde etkili sonuç verir.

1600 watt eşdeğerinde lazer çıkış enerjisi

Sierra diyot lazer cihazının 12x23 mm geniş tarama alanı sayesinde epilasyonda seans süresi kısalır. Ayrıca geniş tarama alanı ile lazer ışınlarının nüfuziyet derinliği de artarak epilasyonda daha başarılı sonuçlar elde edilir.

Makro Kanal Lazer Barlar

Makro kanal lazer barların soğutma kanalları mikro kanal tiplere göre daha geniştir. Bundan dolayı kalitesiz soğutma suyu ve cihaz içinden gelebilecek yabancı partiküllere karşı tıkanma riski oldukça düşüktür.

10 Hz’e kadar tekrarlama oranı

Makro kanal lazer barların soğutma kanalları mikro kanal tiplere göre daha geniştir. Bundan dolayı kalitesiz soğutma suyu ve cihaz içinden gelebilecek yabancı partiküllere karşı tıkanma riski oldukça düşüktür.

Kompresör soğutma sistemi

Lazer barların soğutulması, lazer ömrü açısından en önemli faktördür. Kompresör soğutma sistemli cihazlarda uygulama odasında klima çalıştırma zorunluluğu ortadan kalkmaktadır. Bu sayede hem kesintisiz çalışma imkanına sahip olmakla kalmayıp uzun bir lazer başlık ömrü sağlanmaktadır.

Buz başlık ile acısız ve konforlu epilasyon

Sierra diyot lazer cihaz başlıkları kontak tip safir cilt soğutma sistemine sahiptir. Safir hem çok sert ve çizilmez hem de lazer atışları ile ısınan cildi en iyi soğutan malzemedir. Kontak tipi buz başlık soğutma teknolojisi sayesinde epilasyonda konfor sağlanırken yanık riski sıfıra düşmektedir.

ÇALIŞMA PROGRAMLARI

SHR - Otomatik Tarama Modu

Epilasyon sırasında tedavi bölgesine verilen enerjinin dozu önemlidir. Tedavi bölgesine olması gerektiğinden düşük doz verilmesi yetersiz sonuca yol açar. Aksine yüksek doz uygulanması hem acı ve yanıklara hem de zaman kaybına neden olur.
Sierra Prime diyot lazer cihazı, kişinin cilt tipi, boy, kilo ve tedavi bölgesine göre otomatik olarak uygulanacak doz miktarını kendi ayarlar.

HR - Manuel Tarama Modu

HR modunda kullanıcılar Fluence (Joule/cm2) ve Frequency (Hz) değerini dilediğince ayarlayabilir.
Bu çalışma modunda cilde verilecek doz miktarı tamamen kullanıcı tarafından belirlenir.
HR modunda bu yüzden cilt tipi, kilo, boy ve tedavi bölgesi seçimi bulunmaz.

STATIC – Dar Alan Atış Modu

Static modu, lazer tabancasının hareket ettirilmesinin zor olduğu dudak üstü gibi çok dar bölgelerde kullanılır.
Bu modda, lazer tabancası cilde temas ettirildikten sonra tetiğe basılı tutulur.
Cihaz bundan sonra # of pulse yazan kısımdaki sayı kadar atış yaparak atışı otomatik keser.
Düşük enerjili bu atış serisi kılı lokal olarak yok eder.

Teknik Özellikler

Lazer Kaynağı 755 + 808 + 1064 nm hibrit lazer
Dokunmatik Ekran 10.4 inch LCD
Bar Sayısı 12 bar
Lazer Gücü 1.600 Watt’a eşdeğer enerji
Tarama Alanı 12x23mm
Tekrarlama Oranı 10 Hz2
Enerji Yoğunluğu 10 J/cm2
Lazer Soğutma Chiller (kompresör)
Cilt Soğutma Safir kontak tip
Ağırlık 65 kg

OTOMATİK ENERJİ AYARI NEDİR?

Sierra Prime diyot lazer cihazı, birçok muadil cihazda olmayan otomatik enerji ayar özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde kliniğe veya güzellik merkezine epilasyon uygulaması için gelen müşteriye hangi miktar doz enerjinin hangi sürede cilde uygulanması gerektiğine cihazın programı karar verir.

Sistem şu şekilde çalışmaktadır. Cihaz ekranından müşteriye ait fiziksel bilgiler olan cilt tipi, kilo ve boy değerlerinin girişi yapılır. Bundan sonra da vücudun hangi bölümüne uygulama yapılacaksa bunun seçimi ekran üzerindeki seçilir. Bu seçimlerin sonucunda cihaz size seçilen bölgenin kaç alt bölümde işlem göreceğini ve her alt bölüme hangi doz enerjiyi ne kadar sürede vereceğinizi hesaplayarak karşınıza çıkarır. Bundan sonra lazer işlemine başlanır ve belirlenen doz miktarı bittiğinde cihaz atışı otomatik olarak keser.

Bu sistem sayesinde istenen bölgedeki tüylerin yok edilmesi için gerekli optimum enerji cilde verilirken gereksiz yüksek enerjinin yol açtığı yara ve yanık riskleri ortadan kaldırılır. Seans süresi de bu sayede kısalır. Bu sistemin diğer bir faydası da cilde verilmesi gereken dozdan daha düşük doz enerjini verilme riskini de yok etmesidir. Bu sayede yetersiz sonuç ihtimali de ortadan kalkmış olur.

Ürünlerimiz ve fırsatlarımız hakkında bize ulaşın.

Fiyat Teklifi Al