CİHAZ HAKKINDA

Matrix SHR IPL cihazı her tip cilt ve kıl tipinde 4 mevsim uygulama yapma imkanı sağlar. Cihazın acısız buz başlık özelliği ile uygulama oldukça konforludur.

Flashlamp ile üretilen 600-1200 nm dalgaboyu aralığındaki geniş spektrumdaki ışık cilde safir kristal aracılığı ile gönderilir. Saniyede 5 atış (5 Hz) özelliğine sahip cihaz 500.000 atış yapma kapasitesine sahiptir.

  • SHR IPL ütüleme epilasyon modu (5Hz)
  • Tek tek atış modu (1 Hz)
  • Buz başlıklı cilt soğutma
  • 500.000 atışa kadar lamba ömrü
  • Her cilt tipinde etkili
  • 4 mevsim uygulama imkanı

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

SHR IPL Epilasyon Atış Teknolojisi

SHR epilasyon atış sisteminde cihazın saniyede 5 kez atış yapan IPL lazer başlığı cilt üzerinde ütüleme sisteminde olduğu gibi uygulama yapılır. Kıl kökü üzerinden her geçişte kıl kökü ısınır ve sonunda yanar. Kılın tek bir atış yerine seri geçişlerle yavaş yavaş ısıtılarak yakılması acıyı düşürür.

Buz Başlık Cilt Soğutma

Matrix cihazında uygulama başlığı içinde bulunan peltier soğutucular başlığın safir kristalini soğutur. Safir kristal hem ışığın cilde ulaşmasını sağlar hem de cihaz tarafından soğutularak ısınan ciltteki ısının ciltten uzaklaştırılmasını sağlar. Aynı zamanda safir oldukça sert bir malzeme olduğu için kırılma ve deformasyona da uğramaz.

Matrix IPL
Her Cilt Tipinde 4 Mevsim Kullanım

Matrix SHR IPL cihazı 600-1200nm arası geniş spektrum dalgaboyu ışıkla fotoepilasyon sağlar. Bu ışık spektrumun düşük dalgaboylu bölümü açık tenlerde, yüksek dalgaboylu bölümü ise koyu tenlerde daha iyi sonuç verir. Bu yüzdendir ki tüm cilt ve kıl tiplerinden başarı oranı SHR buz başlıklı ütüleme epilasyon cihazı Matrix ile mümküdür.

Matrix IPL

ÇALIŞMA PROGRAMLARI

Matrix SHR IPL cihazı 3 farklı uygulama programına sahiptir. Bu programlar HR (hair removal-epilasyon), OPT/SHR (ütüleme epilasyon) ve SR (skin rejuvenation-cilt yenileme) programlarıdır.

Matrix cihazı ile SHR IPL epilasyon uygulaması öncesinde cilde 1-2 mm kalınlığında ultrason jeli sürülmelidir. Jel hem başlığın cilt üzerinde kaymasını hem de safir kristalin cildi daha iyi soğutmasını sağlar.

Matrix cihazında bulunan programlara bir göz atalım:

HR Modu (Tek Atış Modu-1Hz)

Bu çalışma modunda kıllar tek atışta yok edilir. Klasik IPL atış modu olarak da bilinir. Cihazın 1 Hz hızında çalıştığı bu sistemde arada boşluk bırakmadan atış yapmak için atışlar %20 üst üste bindirilerek yapılmalıdır.

SHR Atış Modu(SHR Ütüleme Epilasyon Modu-5Hz)

SHR (super hair removal) atış tekniğinde acının düşürülmesi ve konforun arttırılması hedeflenmiştir. Matrix cihazıyla SHR IPL epilasyon yönteminde uygulama bölgesi 10x10 cm büyüklüğünde alanlara bölünerek ütüleme işlemi yapılır. Ütüleme esnasında yavaş yavaş ısınan kıllar acısız bir şekilde yanarlar.

SR Modu (Cilt Yenileme Modu-1Hz)

SR modu (skin rejuvenation-cilt yenileme) cilt yenileme uygulaması için kullanılır. Cildin IPL atışları ile taranması neticesinde doku altı ısınarak kolajen aktivasyonu başlar. Böylece cildin gerginliği artar.

Teknik Özellikler

Teknoloji OPT/SHR (Optimal Pulse, Super Hair Removal Technology)
Ekran 8 inch dokunmatik ekran
Kristal Safir
Spot Alanı 50x10mm
Lazer Enerjisi OPT 5-90 J/cm2
HR 25-90 J/cm2
SR 25-90 J/cm2
Başlık Ömrü 500.000 atış (5 Hz’de)
Çalışma Modları SHR & HR & SR
Soğutma Buz başlık
Net Ağırlık 35 kg
Boyutlar 40x36x103cm

SHR IPL EPİLASYON CİHAZI HAKKINDA

“Super Hair Removal” yani süper hızlı epilasyon kelimelerinin baş harflerinden oluşan bu yöntemde saniyede 5 atış yapan cihaz (5 Hz) kıl köklerinin ütülenip yavaş yavaş ısıtılması ile acısız ve ağrısız bir şekilde yakılması sistemidir. Klasik IPL epilasyon cihazlarında tek atışta yok edilen kıl kökleri acıya yol açıyordu. Bunu önlemek için getirilen SHR epilasyon yöntemi ile acı ve ağrı oranı ciddi oranda düşürülmüştür.

IPL Epilasyonda acının düşürülmesi ve yanık riskinin önlenmesi için bir başka önlem ise buz başlıklı cilt soğutma teknolojisidir. Bu sisteme sahip IPL cihazlarında başlığın cilde temas eden safir kristali peltier soğutucular tarafından soğutulur. Soğuyan ve tene temas eden safir kristal ciltte oluşan ısıyı alır götürür. Bazı cihazlarda başlığın ucunda bulunan bu safir kristal öylesine soğur ki buz tutar. Bu yüzden bu cihazlara buz başlıklı IPL cihazı da denir. Başlığın buz tutacak kadar soğuması iyi bir şey değildir ve teknik servis müdahalesi gerektirir.

SHR epilasyon cihazı Matrix IPL ile hem acısız ve ağrısız bir epilasyon hem de buz başlık lazer soğutma sistemi ile yanık riskinden uzak gğvenli epilasyon artık mümkün

Ürünlerimiz ve fırsatlarımız hakkında bize ulaşın.

Fiyat Teklifi Al