CİHAZ HAKKINDA

Leda Epi 808, epilasyonda scanner (tarama) atış teknolojisi ile tene temas etmeden jelsiz ve konforlu bir epilasyon deneyimi sunar. Tarama (geçiş) esnasında cilt Zimmer Cryo 6 soğuk hava cihazı tarafından soğutulur. 50x12mm tarama alanı ile seans süresi çok kısadır. 10x12mm tarama alanı ile de dar bölgelerde kolaylık sağlar. Cihazda bulunan 4 farklı atış modu sayesinde hassas ciltler ve koyu ciltler dahil tüm cilt tiplerinde güvenli kullanım imkanı sunar.

 • Alman Teknolojisi
 • FDA onaylı, CE belgeli
 • Jelsiz Diode Lazer Epilasyon
 • Scanner (Tarama) Atış Yöntemi
 • 980nm Diode Lazer Başlık (Opsiyonel)
 • LED Terapi Başlık (Opsiyonel)
 • Zimmer Cryo 6 Cilt Soğutma Cihazı İle Acısız

Öne Çıkan Özellikler

Leda

50x12 ve 10x12 mm Atış İmkanı

LEDA EPI tarama diode lazer sistemi, 50x12 mm atış alanı sayesinde yüksek hızda epilasyona imkan verecek şekilde tasarlanmıştır. Dar alanlar için ise 10x12mm'lik aparat kullanılır.

Jenoptik Marka Lazer Barlar

Leda Epi lazer başlığı Jenoptik marka lazer kullanılmıştır. Jenoptik, Almanya menşeili Dünya’nın sayılı lazer bar üreticilerinin başında gelmektedir.

Jelsiz Diode Lazer Epilasyon

Leda lazer cihazı ile uygulama jelsiz yapılır. Lazer atışları sırasında ısınan cildin soğutulması, Zimmer Cryo 6 soğuk hava üfleme cihazı ile yapılır. Uygulama jelsiz olduğu için lazer epilasyon seans süresi ve sarf giderler azalır. Hem müşteri tarafından hem de uygulayıcı tarafından daha konforlu olan jelsiz epilasyon Leda diode lazer cihazı ile mümkün.

İlave Edilebilir Fonksiyonlar ile Modüler Lazer Platformu

Leda Epi, yanlızca 808nm diode lazer atışı yapabilen bir epilasyon cihazı değildir. Leda lazer cihazında standart olarak sunulan 808nm epilasyon başlığına ilaveten, kullanıcılar ilerleyen süreçte “980nm lazer başlığını” veya “LED terapi” başlığını satın alabilirler.

980nm Diyot Lazer Başlık:
 • Epilasyon (özellikle daha koyu ciltler için)
 • Onychomycosis (Tırnak mantarı)
 • Aktif akne problemleri
 • Vasküler lezyonlar
LED Terapi Başlık:
 • 635nm: Yara problemleri
 • 585nm: Cilt yenileme ve akne problemleri
 • 415nm: Akne problemleri
 • 370nm: UV-A terapi. Vitiligo, psoriasis ve dermatit

Alman Tasarımı Alma Lasers Güvencesiyle

Leda Epi diode lazer cihazı Almanya’da üretilen ve tüm hakları Alma Lasers firmasına ait olan bir cihazdır. Leda Epi diyot lazer cihazı ile beraber kullanılan Zimmer Cryo 6 soğuk hava üfleme cilt soğutucu da Almanya’dan ithal bir üründür.

Sınıfının En Hızlı Cihazı

Jelsiz uygulama ve 50x12mm’lik tarama alanı sayesinde epilasyon süresi ciddi oranda azalır. Fikir vermesi açısından bölgelere epilasyon süresi aşağıda verilmektedir.

Uygulama Bölmesi Uygulama Süresi
Üst Dudak Ortalama 4-5 Saniye
Koltuk Altı Ortalama 15-20 Saniye
Çene ve Yanak Ortalama 1-2 Dakika
Komple Tüm Bacak Ortalama 7-8 Dakika
Sırt Ortalama 8-10 Dakika

Alexandrite Lazer Cihazı ve LEDA Epi Farkı

Leda Epi diode lazer cihazı ve alexandrite lazer cihazı karşılaştırması için yapılan klinik testlere göre, sonuç anlamında bu iki cihazında yaklaşık aynı sonucu verdiği kanıtlanmıştır. Yapılan klinik test göstermiştir ki Leda diode lazer uygulaması ciltte daha az kızarıklık bırakıyor. Aynı zamanda, Leda diyot lazer, alexandrite cihazlardaki külfetli sarflara sahip değildir.

Klinik testi indirmek için tıklayınız.

Klasik Diode Lazer ve LEDA Epi Farkı

Klasik Diode Lazerler LEDA EPI
Lazer Dalga Boyu 808nm 808nm
Klinik Sonuçlar İyi Çok İyi
İnce Kıllar Orta İyi
Sarf Giderler Yüksek Çok Düşük
Hız Düşük Çok Yüksek
Taşınabilirlik Zor Kolay

Zimmer Cryo 6 Cilt Soğutma Sistemi ile Acısız

Leda Epi diode lazer cihazı, uygulama esnasında ısınan cildi soğutmak için Zimmer Cryo 6 cihazı ile beraber kullanılır. Leda lazer başlığının soğuk hava girişi vasıtasıyla entegre olan Zimmer cilt soğutma ünitesi, uygulama süresince -30C’deki soğuk havayı cilt yüzeyine üfleyerek epilasyonda maximum konforu sağlar.

ÇALIŞMA PROGRAMLARI

Leda Epi 808nm diode lazer cihazı tarama atış sistemine sahip olan bir cihazdır. Uygulamada kıl kökleri, jel kullanmadan ve lazer başlığı tene temas etmeden uzaktan atış yöntemiyle yakılır. Ayrıca lazer başlık ütüleme diode cihazlarda olduğu gibi sürekli cilt üzerinde gezidirilmez. Bu yönüyle Leda, klasik ütüleme jelli diode lazer cihazlarından farklı bir uygulama yöntemine sahiptir.

Standart Mod

Menüden seçilen kıl tipi, kıl kalınlığı, kıl rengi, kıl yoğunluğu gibi bilgilere göre çalışma değerlerini otomatik olarak cihaz belirlenir.


Direct Input Modu

Profesyonel kullanım modudur. Kullanıcı; Fluence (J/cm2) ve pulse width değerlerini kendi ayarlar.

Low Dose Modu

Koyu ciltlerde kullanılan düşük doz programıdır. Bu programda tarama alanına etki eden lazer ışını tek bir sefer yerine kesikli olarak (pulse’lı) cilde gönderildiği için koyu cildin kesikli atışlar arasında soğuması sağlanır. Bu sayede acı oranı ciddi oranda düşer.


Fraksiyonel Mod

Hassas ciltlerde acıyı düşürmek için kullanılır. 50x12mm’lik tarama alanı cihaz tarafından 2-4 arası eşit parçalara bölünür. Lazer atışları, bu eşit bölünmüş bölgelere ayrı ayrı belli bir algoritmaya göre gönderilir.

Teknik Özellikler - LEDA EPI Başlık:

Lazer Tipi Diode Lazer
Atış Tipi Tarama (Scanner) / Jelsiz
Dalgaboyu 808 nm
Spot Genişliği 50 x 12 mm; 10 x 12 mm
Pulse Süresi 6 - 60 ms
Maksimum Enerji 60 J / cm2
Cilt Soğutma Soğuk Hava

Teknik Özellikler - LEDA EPI Cihaz:

Voltaj&Akım 220V&10A
Boyut 45 x 41 x 24 cm
Ağırlık 23 kg

Teknik Özellikler - Zimmer Cryo 6:

Güç 1KW
Hortum Uzunluğu 180cm
Boyutlar H 645 mm / W 390 mm / L 680 mm
Ağırlık 60 kg
Hız Ayarı 9 seviyeli, max. 1000 l / min

VIDEO

TARAMA (SCANNER) DİODE LAZER NEDİR?

Diyot lazerin kozmetik amaçlı kullanımlarından biri lazer epilasyondur. Diyot lazerler ; az yer kaplamaları, uzun ömürlü olmaları ve alexandrite ve nd yag lazerlere göre daha az maliyetli olmaları gibi sebeplerden dolayı tercih sebebi olmuştur. Diot lazer cihazları, cilde yaptıkları atış yöntemine göre isimler alır. Tarama diode lazer bunlardan biridir.

Bu sistemde, başlık içinde bulunan diyot lazerin karşısında küçük hareketli bir ayna bulunur. Kullanıcı pedala basıp atış yaptığında, aynaya seri bir şekilde dönerek lazer ışığının cildi taramasını sağlar.

Bu tip bir sistem, klasik ütüleme sistem lazerlere göre çok daha kompleks bir başlık yapısına sahiptir. Başlık içinde bulunan ayna, motor ve dişli mekanizmaları, lazer ışığının kıl kökünü tarayıp yakmasının arkasındaki teknolojidir.

Tarama sistem Leda Epi diode lazer cihazı, cildi Zimmer Cryo 6 soğuk hava üfleme ünitesi ile soğutur.

Ürünlerimiz ve fırsatlarımız hakkında bize ulaşın.

Fiyat Teklifi Al
Sierra Prime