CİHAZ HAKKINDA

Neosys 1064&532 q-switch nd yag lazer dövme silme cihazı, çift chamberlı tasarımı sayesinde tek atışta (single pulse) 1500 milijoule enerjiyi lezyonlu bölgeye atabilir. Bundan dolayıdır ki, tüm çeşit cilt lekelerinde ve dövme silmede en başarılı sonuçlar Neosys ile elde edilebilir. Neosys ayrıca top hat atış sistemi ile lazerin cilde vurduğu her noktada homojen enerji dağılımı sağlar.

  • 1064nm / 532nm dalgaboyları
  • Çift chamberlı güçlü tasarım
  • 1500 milijoule güç (tek atışta)
  • Top hat atış teknolojisi ile homojen ışık
  • Otomatik spot size ayarı
  • Leke, dövme silme ve karbon peeling uygulamaları
Neosys

Öne Çıkan Özellikler

Top Hat Atış Teknolojisi

Neosys Q-Switch Nd Yag Lazer dövme silme cihazı atışlarının vuruş yaptığı cilt yüzeyinin her milimetre karesinde top hat atış sistemi sayesinde eşit düzeyde enerji ölçülür. Dövme silme işleminde lazer atışının her noktasında eşit enerji dağılımı acıyı düşürür ve kanamayı engeller.

532 & 1064nm Dalgaboyları

Neosys Q-Switch Nd Yag Lazer dövme silme cihazı 532nm ve 1064nm dalgaboyları ile istenen renk pigmenti yok edebilir. Dalgaboyu seçimi başlık yerine cihazın dokunmatik ekranı üzerinden ayarlanır.

Leke & Dövme Silme ve Karbon Peeling

Neosys cihazı ile güneş lekeleri, doğum lekeleri, melazma ve bunun gibi her türlü lekeyi yok etmek mümkündür. Q-switch özelliğe atılş özelliğine sahip bir nd yag lazer cihazı olan Neosys ile ayrıca dövme ve kalıcı makyaj silme işlemleri ile karbon peeling lazerle cilt gençleştirme uygulamaları yapılabilir.

Çift Chamber ile Tek Atışta 1.500 Milijoule

Neosys çift chamber’a sahip tasarımı sayesinde tek atışta 1.500 milijoule gibi yüksek bir enerji üretir ki bundan dolayı tüm leke ve dövme uygulamalarında en başarılı sonuçlar elde edilir.

ÇALIŞMA PROGRAMLARI

Neosys cihazı 1064nm ve 532nm dalgaboylarında atış yapabilen çift chamber’a sahip bir q-switch atış özellikli bir nd yag lazerdir. Neosys iki çalışma moduna sahiptir. Bunlar:

PTP Modu

PTP modu, cilt lekeleri ve ciltte bulunan mürekkep bazlı tüm pigmentlerin yok edilmesi için kullanılır. Ekran üzerinden bu moda girildiğinde, estetisyen tarafından “dalgaboyu” ve “fluence (enerji)” ayarları yapılır. Dalgaboyu olarak ya 532nm ya da 1064nm seçilir. Daha sonra, başlık üzerinden spot size (atış çapı) ayarı yapılır. Bu ayar 2-7 mm arası olabilmektedir. Yapılacak işleme göre hangi dalgaboyu,fluence ve spot size değerinin kullanılacağı cihazla beraber gelen parametre tablosunda verilmektedir.

SP Modu (Karbon Peeling)

Neosys cihazı aynı dövme ve leke silme işlemlerinin yanında karbon peeling uygulaması içinde kullanılır. SP modu (Soft Laser Peel) karbon peeling modudur. Bu modda kullanılan başlık PTP modundakinden farklı olup 8mm atış çapına (spot size) sahiptir.

Uygulama Alanları

Dövme Silme

Dövme silme işlemi 532nm ve 1064nm dalgaboyu lazer ışını ile yapılır. 1064nm dalgaboylu ışık siyah ve lacivert renkli dövmelerin silinmesinde kullanılır. 532nm dalgaboylu lazer ışını ise sarı,yeşil ve kırmızı renkli dövmeler içindir. Dövme silme için cilde gönderilen lazer ışını atım genişliği (pulse süresi) yanlızca 3-10 nanosaniye arasındadır. Bu lazer ışını dövmedeki mürekkebi patlatarak buharlaştırır ve bu sayede dövmenin yok edilmesini sağlar. Neosys q-switch nd yag lazer cihazı ile hem profesyonel hem de amatör dövme silme işlemi yapılabilmektedir.

Karbon Peeling

Karbon peeling ile cilt yenileme için q-switch nd yag lazer cihazının 1064nm dalgaboyundaki atışı kullanılır. Karbon peeling uygulaması öncesinde cilde çok ince bir tabaka karbon kremi sürülür. Krem 15-20 dakika kuruduktan sonra karbon peeling işlemine başlanabilir. Lazer ışınları kremdeki siyah pigmenti patlatır bu sayede cilt ısınırak kızarır. İşlem sonunda ölü deri tabakası peeling etkisi ile uzakklaştırılır. Ciltteki ısınma ve kızarma ile kolajen aktivasyonu sağlanır. Bundan dolayı ciltte yenilenme sağlanır.

Leke Silme

Melazma, güneş lekeleri, doğum lekeleri, çil ve buna benzer her türlü leke silme işlemi q-switch nd yag lazer cihazı ile yapılabilir. Leke silme uygulamasında kullanılacak dalgaboyu lekenin rengine göre tespit edilir. Lekelerin birçoğu kahve rengi tonlarda olduğu için genel olarak 1064nm daşgaboyu leke silme için uygun dalgaboyudur. Leke silme işlemi için Neosys q-switch nd yag lazer cihazının PTP modu ile yapılabilir.

Teknik Özellikler

Dalga Boyu 1064nm / 532nm
Lazer Kaynağı Q-Switched Nd:Yag Lazer
Atış Teknolojisi Top Hat
Pulse Süresi 5sn
Çıkış Enerjisi 1064nm - 1.5 J / 532nm - 0.5 J
Işık Transfer Sistemi 7 Eklemli Kol
Kontrol Paneli Dokunmatik Ekran
Elektronik Kontrol Mikro İşlemci
Tekrarlama Hızı 1, 2, 5, 10 Hz
Spot Büyüklüğü 2-7 mm Arası - Zoom Başlık / 8 mm - Soft Lazer Başlık
Atış Kontrolü Pedal

VIDEO

Q-SWITCHED ND YAG LAZER NEDİR?

Q-switched nd yag lazerler cihazları 5-10 nanosaniyelik pulse süreli lazer ışınlarıyla leke ve dövme silme işlemlerini gerçekleştirebilien bir lazer türüdür. Bu cihazlarda lazeri üreten chamber ünitesi ya cihazın içinde ya da başlığın içinde bulunur. Lazer ünitesi başlığın içinde bulunan cihazlarda ışığın iletimi eklemli kol vasıtasıyla olur.

Bu cihazları long-pulse nd yag lazerlerden ayıran fark ise pulse süresidir (atış genişliği). Long pulse nd yag lazerlerde ortalama pulse süresi 10-25 milisaniye olup q-switch lazerlerden yaklaşım 1000 kat daha fazladır. Long pulse nd yag lazerler epilasyon ve kılcal damar tedavisi için kullanılır.

Dövme silme lazer cihazı veya karbon peeling cihazı olarak da bilinen qswitch nd yag lazerlerle uygulamada acı duyulabilir. Özellikle dövme silme işleminde bir miktar acı ve kanama görülebilir. Uygulama sırasında acıyı hafifletmek için uyuşturucu krem kullanılması gerekli olabilmektedir.

Karbon peeling ise tamamen acısız bir uygulamadır. Dövme silme uygulaması gibi uyuşturma yapmadan doğrudan uygulama yapılabilir. Bu işlem için özel karbon kremi kullanılır.

Nd Yag lazer cihazlar iki sınıfa ayrılır. Bunlar “q-switched nd yag” ve “long pulse nd yag lazer” olarak söylenebilir.

“Long pulse nd yag lazer”türü cihazların atış süreleri (pulse width) 5-25 milisaniye (ms)civarındadır. Bu cihazlarda yapılabilen uygulamalar genel olarak epilasyon veya kılcal damar tedavisidir.

“Q-switched nd yag lazer” türü cihazların atış süreleri (pulse width) ise 5-10 nano saniye (ns) civarındadır. Yani bir başka şekilde anlatacak olursa, q-switched lazerlerde ışığın açık konumda kalma süresi (yanma ve sönme arasında geçen süre) long pulse nd yag lazerlere göre yaklaşık 1000 kat daha kısadır. Q-switched özelliğine sahip nd yag lazerler daha çok ciltteki leke ve mürekkep bazlı pigmentlerin silinmesine yönelik uygulamalardır.

Ürünlerimiz ve fırsatlarımız hakkında bize ulaşın.

Fiyat Teklifi Al