CİHAZ HAKKINDA

Lumenta q-switch nd yag lazer cihazı dövme silme, karbon peeling ve leke silme işlemlerinde kullanılır. Tek atışta 450 milijoule güç üretebilen Lumenta hem 532nm hem de 1064nm dalgaboyu ışık ile istenen renk dövme silme ve her tip lekenin silinmesi uygulamalarında başarılı bir şekilde kullanılır.

  • 1064nm / 532nm dalgaboyları
  • 450 milijoule güç (tek atışta)
  • Dövme, kalıcı makyaj ve leke silme
  • Karbon peeling ile cilt yenileme

Öne Çıkan Özellikler

450 mj Single Pulse (tek atışta) Enerjisi

Lumenta q-switched nd yag lazer cihazı rakiplerine oranla tek atışta (single pulse) daha yüksek güç üretir. Bunu, lazeri üreten rot çapının 5mm yerine 6mm olmasına borçludur. Daha yüksek enerji, daha iyi sonuç anlamına gelir.

6 nanosaniye pulse süresi ile acısız

Lumenta q-switched nd yag lazer cihazı, 6 nanosaniye gibi çok kısa sürede 450 milijoule enerjiyi cilde gönderebilir. Bundan dolayı uygulama daha konforlu ve acısız bir şekilde yapılır.

ÇALIŞMA PROGRAMLARI

Lumenta q-switched nd yag lazer cihazında 4 adet çalışma programı vardır. Bunlar;

Laser Toning

Lazer ile karbon peeling uygulaması yapılır.

Dermal Pigmentation

Dermis bölgesi kaynaklı lekeler için kullanılır.

Tattoo Removal

Dövme ve kalıcı makyaj silmek için kullanılır.

Epidermal Pigmentation

Epidermis bölgesindeki lekeler için kullanılır.

Uygulama Alanları

Dövme Silme

Lumenta q-switch cihazı ile her çeşir renkteki dövmelerin silinmesi mümkündür. Bunun için cihaz üzerinden dövme rengine göre dalgaboyu seçimi yapılır. 1064nm dalgaboyu siyah ve lacivert renklerde kullanılırken, 532nm dalgaboyu ise kırmızı, sarı ve yeşil renkli dövme silme işlemlerinden kullanılır.

Karbon Peeling

Karbon peeling ile cilt yenileme uygulaması cilt üzerine sürülen özel bir karbon bazlı krem ile uygulanır. Çok ince bir tabaka sürülen karbon krem 15-20 dakika kurumaya bırakılır. Daha sonra cihazın 1064nm dalgaboylu lazer ışınları ile kurumuş krem kalıntıları patlatılarak cilt kremden temizlenir. Bu esnada cilt ısınır ve kızarır. Uygulama sonunda ölü deri ciltten uzaklaştırılır. Gözenekler sıkılaşır. Ciltte kolajen aktivasyonu ile yenilenme meydana gelir.

Leke Silme

Q-switch özellik nd yag lazerler lekelerin silinmesinde de etkin bir şekilde kullanılır. Bu cihazlarda leke silme işlemi yapılırken lekenin rengine göre lazer dalgaboyu seçilir.Lekelerin kahve tonlarında 1064nm, kırmızı tonlarında olanlarda ise 532nm dalgaboyu kullanılır.

Teknik Özellikler

Lazer Q-switched Nd:YAG
Dalga Boyları 1064nm,532nm & PTP Karbon Peeling
Spot Mode High Homogeneous Spot
Lazer Teknolojisi Patentli Q+ "Bir Lamba, Bir Rod"
Pulse Enerjisi ≥450mj Tek Atışta / Toplam ≥1500mj Maximum
Pulse Süresi 6 nanosaniye
Tekrarlama Hızı 1-10hz
Spot Büyüklüğü 1-6mm ayarlanabilir

Q-SWITCHED ND YAG LAZER NEDİR?

Nd Yag lazer cihazlar iki sınıfa ayrılır. Bunlar “q-switched nd yag” ve “long pulse nd yag lazer” olarak söylenebilir.

“Long pulse nd yag lazer” türü cihazların atış süreleri (pulse width) 5-25 milisaniye (ms)civarındadır. Bu cihazlarda yapılabilen uygulamalar genel olarak epilasyon veya kılcal damar tedavisidir.

“Q-switched nd yag lazer” türü cihazların atış süreleri (pulse width) ise 5-10 nano saniye (ns) civarındadır. Yani bir başka şekilde anlatacak olursa, q-switched lazerlerde ışığın açık konumda kalma süresi (yanma ve sönme arasında geçen süre) long pulse nd yag lazerlere göre yaklaşık 1000 kat daha kısadır. Q-switched özelliğine sahip nd yag lazerler daha çok ciltteki leke ve mürekkep bazlı pigmentlerin silinmesine yönelik uygulamalardır.

Ürünlerimiz ve fırsatlarımız hakkında bize ulaşın.

Fiyat Teklifi Al