CİHAZ HAKKINDA

Ultima 810nm, makrokanal soğutma teknolojisine sahip bir ütüleme epilasyon diyot lazer epilasyon cihazıdır. Cihaz 20 Hz (saniyede 20 atış) tekrarlama oranı ve 720 Watt güç üreten makrokanal soğutmalı lazer başlığı ile hem kısa süren seans imkanı tanır hem de buz başlığı sayesinden acısız ve konforlu bir epilasyon imkanı sunar. Ultima 810nm diyot lazer cihazının atış çapı (spot size) 12x20mm olup bu sayede lazer ışınlarının cilde nüfuziyet derinliği artmakta ve daha iyi sonuçlar elde edilmektedir.

  • 810nmnm diyot lazer
  • 720 Watt lazer çıkış gücü
  • Makrokanal lazer barlar
  • 20 Hz’e kadar tekrarlama oranı
  • 12x20 mm spot size (atış alanı)
  • Ütüleme epilasyon sistemli
  • Buz başlık cilt soğutma sistemi
Leda

Öne Çıkan Özellikler

Buz Başlık Diode Lazer Cihazı

Ultima 810nm, epilasyon sırasında duyulan acıyı en aza indiren buzlanan başlık özelliğine sahiptir. Cihazın çalıştırıldığı andan itibaren devreye giren bu sistem, lazer başlığının ucunu donduracak derecede soğutan peltier teknolojisi ile mümkün olmaktadır. Lazer atışlarının ısıttığı cildi soğutan buzlanan başlıklı sistemlerde epilasyonda konfor artmaktadır.

810nm Altın Standart Lazer Dalga Boyu

810nm dalgaboyu melanin tarafından emilimi güçlü olan bir dalgaboyudur. Deri altındaki nüfuziyet derinliği 4mm’ye kadar ulaşabilen bu dalgaboyu epilasyonda altın standart olarak bilinir. Bundan dolayı, lazer başlığında bulunan buz başlık cilt soğutma sistemi ile bu dalgaboyu tüm mevsimlerde ve her tür ciltte güvenli ve başarılı bir şekilde kullanılabilir.

Epilasyonda Ütüleme Teknolojisi

Ultima 810nm cihazının yaydığı 20 Hz (saniyede 20 atış) seri atışlar ile cilt üzerinde yapılan tarama neticesinde kıl kökleri yavaş yavaş ısıtılarak yok edilir. Yavaş yavaş kıl kökünün ısıtılması kılların yanarken oluşturduğu acı hissini minimize eder.

720 Watt Güç / 12x20mm spot büyüklüğü

Ultima 810nm diyot lazer cihazının başlığı içinde bulunan 12 adet 60 Watt gücünde makrokanal soğutmalı barlar toplamda 720 Watt lazer çıkışı sağlar. Bu lazer ışınımı 12x20mm’lik safir kontak soğutmalı alandan çıkarak cilde nüfuz eder. Spot size büyüklüğü ve cilt altına nüfuziyet derinliği doğru orantılı olduğu için Ultima 810nm ile işlem neticeleri çok olmaktadır.

Makrokanal Soğutmalı Lazer Barlar

Makrokanal lazer barlarda tıkanmadan dolayı lazerin yanma ihtimali çok düşüktür. Bu yönüyle bu tip barların kullanımı gitgide yaygınlaşmaktadır.

Peltierli Lazer Su Soğutma Sistemi

Klasik radyatörlü su soğutma sistemlerinde seans odasında klima çalıştırma zorunluluğu oluşturuyordu. Ayrıca, su sıcaklığı genel olarak 30-35C arasında oluyordu. Peltierli soğutma sistemde ise işlem odasında klima çalıştırma zorunluluğu yoktur. Ayrıca soğutma suyu sıcaklığı ortalama 25C olduğu için lazer ömrü daha uzun olmaktadır.

ÇALIŞMA PROGRAMLARI

Ultima 810nm cihazında ana menüde kadın veya erkek olarak seçim yapılmaktadır. İşlem yapılmak istenen vücut bölgesi de seçildikten sonra estetisyen tarafından enerji değeri arttırılıp azaltılabilir.

Teknik Özellikler

Dalgaboyu 810nm
Bar Sayısı 12
Lazer Gücü 720 Watt
Spot Alanı 12x20mm
Tekrarlama Oranı 20 Hz
Enerji 160 J/cm2
Pulse Süresi 10 – 400 ms (Ayarlanabilir)
Soğutma Peltierli

ÜTÜLEME DİODE LAZER NEDİR?

Ütüleme tekniği olan tabir edilen epilasyon yönteminde 10 Hz veya 20 Hz atış seriliğine sahip cihazın yaydığı lazer ışınları cilde nüfuz ederek kılları ısıta ısıta kademeli bir şekilde yakar. Bu yanma neticesinde acı hissi olabildiğince düşüktür.

Bu yöntemde acı hissinin düşük olmasının nedenlerinden biri de lazer başlığın buz başlık soğutmaya sahip olmasıdır. Buz başlık sisteminde lazer ışınlarının başlıktan çıktığı pencere olan safir aynı zamanda 0C’nin altına soğutulur. Bu safir cam tene değerek sürekli soğutma sağlar.

Ultima 810nm cihazında bulun 20H atış özelliği ve buzlanan başlık acıyı azaltır, 12x20mm’lik spot size ile de daha derin nüfuziyet sağlanarak epilasyonda daha iyi sonuçların alınması sağlanır. 810nm altın standart dalga boyu ile Ultima 810nm her türlü cilt yapısında ve her mevsim güvenle kullanılabilecek bir cihazdır.

Ürünlerimiz ve fırsatlarımız hakkında bize ulaşın.

Fiyat Teklifi Al